Izolacje Natryskowe Olsztyn - Ocieplanie Pianką

Ten rodzaj izolacji można stosować w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, a także w rolnictwie. Parametry pianek poiluretanowych, ich obijętność chemiczna powoduje to, że pianka znajduje zastosowanie również w branży spożywczej - jest niezastąpionym izolatorem termicznym przy budowaniu chłodni, magazynów przechowalni warzyw i owoców. Do wykonywania izolacji stosuje się dwa rodzaje pianek: pianki otwarto-komórkowe oraz pianki zamknięto-komórkowe. Te dwa różne typy pian mają różne przeznaczenia. Pianka otwarto-komórkowa jest produktem oddychającym i wykorzystuje się ją głównie do ocieplenia poddasza, ścian i stropów. Zamknięto-komórkowa piana jest również środkiem używanym do hydroizolacji więc tym rodzajem pianki ocieplamy fundamenty, dachu płaskie, budynki inwentarskie;

Zapraszamy do kontaku: tel. 794 433 433

Pianka powstaje przy użyciu maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem. Poszczególne składniki są podgrzewane w generatorze i transportowanie ocieplonymi wężami do pistoletu natryskowego. Tuż przed natryśnięciem występuje wymieszanie składników. Izolacja natryskowe wymaga precyzji w działaniu maszyny oraz planowaniu prac związanych z natryskiem pianki. Warto zapoznać się z kartą techniczną konkretnej pianki poliuretanowej, aby wiedzieć w jakiej temperaturze powinna być stosowana. Z reguły producent podaje dolną granice temperatur i górną, podaje zalecaną tempretaurę otoczenia i temperature powierzchni, na którą będziemy nakładać piankę. Ma to wpływ na jakość izolacji natryskowej Olsztyn jest miastem gdzie chętnie stosuje się tego typu sposoby ocieplenia. Być może dzieje się tak dlatego, że wiele osób z tych okolic miało okazje podróżować po innych innych krajach Europy (tereny warmii i mazur to teren dużego bezrobocia) i tam miały okazje zapoznać się z zaletami izolacji natryskowych. Tak czy owak mieszkańcy Olsztyna dość odważnie sięgają po nowe technologie w budownictwie w tym również nowoczesne sposoby ocieplenia poddasza.

Jaka grubość pianki przy ociepleniu poddasz?

W internecie znajdują się różne opisy na ten temat jednak wiele z nich podaje nieprawdziwe dane na temat współczynników przenikania dla materiałów izolacyjnych. Trzeba jednoznacznie powiedzieć: izolacja natryskowa dla poddasza to przynajniej 20 cm pianki otwarto-komórkowej. Na czym polegają błędy? Wielu wykonawców natrysku pianki, przykro to mówić, ale jest po prostu niedouczonych lub wprowadza w błąd celowo, dla osiągnięcia chwilowej korzyści. Pojawiają się opinię, że grubość pianki np. 15 cm zastąpi izolacje wełną mineralną o grubości 25 cm - podajemy taki skrajny przykład, aby uświadomić zlecającym izolacje natryskową w Olsztynie czy w innych miastach w Polsce, że to absolutna bzdura. Główną zaletą pianki PUR nie jest jej współczynnik Lambda, pianka otwarto-komórkowa będzie posiadać podobny współczynnik do styropianiu czy wełny mineralnej. Przewaga pianki tkwi w czymś zupełnie innym - chodzi oczywiście o szczelność, brak mostków termicznych i o to, że wiatr nie wywieje nam ciepła z wnętrza domu. Kolejną zaletą, którą należy podkreślić przy izolacji natryskowej jest jej trwałość. Z pewnością nie jedna osoba decyduje się na wykonanie izolacji pianką właśnie dlatego, że miała okazję obserwować zachowanie się innych materiałów izolacyjnych po upływnie jakiegoś czasu. Współczynnik Lambda pianki uwzględnia efekt starzenia więc pianka zachowuje swoje właściwości przynajmniej przez 25 lat według deklaracji producenta - nie brakuje jednak głosów, że taka izolacja poliuertanowa spokojnie przetrwa tak długi jak długo przetrwa nasz dach. Nie bez znaczenia jest również to, że pianka otwarto-komórkowa jest dużo lżejsza np. od wełny mineralnej co powoduje dużo mniejsze obciążenie. Warto uwzględnić ten parametr przy projektowaniu dachu, który wymagać będzie mniejszej wytrzymałości na obciążenie. W skali całego domu będą to poważne różnice. Jeżeli przyjmujemy, że powierzchnia dachu to np. 200 m2, a izolacja pianką ma grubość 25 cm to uzyskujemy w ten sposób 50 m3 izolacji. W przypadku izolacji natryskowej i pianki otwarto-komórkowej będzie to waga około 500 kg, a przy wełnie mineralnej może to być napwet 1200 kg - różnice więc są istotne.



Dodaj komentarz






Dodaj

Komentarze

Sylwia, Dodany: 12.03.2017, 16:53
Polecam usługi tej firmy. Bardzo dobrze wykonują oceplenia poddaszy. Dobrze doradzają.
Lukasz, Dodany: 10.03.2017, 14:36
Polecam super izolacje. W tej chwili to najlepszy sposób na ocieplanie poddasza www.pur-izolacje.pl

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl